Witaj Gościu

Cześć

Cieszę się, że do mnie zajrzałeś. Co to za stronka? Ujrzała światło dzienne latem 2010 r., chyba po prostu z potrzeby pisania. Wrzucam tu teksty przeróżne. Czasem coś urodzi się w danej chwili, to znowu pokażę efekt wielomiesięcznej pracy, gromadzenia różnych informacji, których szukam w książkach, archiwaliach, Internecie… Najczęściej dotyczą historii formacji stojących na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale też dziejów mojej Małej Ojczyzny - miejsca, w którym łączą się trzy rzeki: Wisłoka, Jasiołka i Ropa. To malownicze bardzo, wyjątkowe pod wieloma względami, Jasielskie.

Poziom prac jest różny. Mają one głównie charakter popularyzatorski. Jednak – chciałbym to podkreślić, Szanowny Czytelniku - że moją ambicją jest być jak najbliżej prawdy.

Nie bądź rozczarowany, jeśli okaże się, że linki przekierowujące do innych tekstów nie będą działać. Skorzystaj wtedy z wyszukiwarki,a tekst łatwo znajdziesz. Linki nie działają z tego powodu, że to już trzecia odsłona tego bloga, w innym kawałku internetowej przestrzeni. Poprzednie strony po atakach spamowych musiały być wygaszane.

Ostatnie i polecane

Zakończenie sezonu na remis

Remisem 1:1 zakończyło się ostatnie spotkanie piłkarskie w tym roku. Jasiołka Hankówka-Brzyszczki zremisowała z Zorzą Łęki Dukielskie. Mecz był szybki i dosyć nerwowy. Obie drużyny miały też po kilka okazji aby zapewnić sobie zwycięstwo.  Zawodnikom w grze trochę przeszkadzał wiatr. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. Nasza drużyna występowała w biało-czarnych strojach, goście z Łęk – w biało-niebieskich.

Jasiołka straciła bramkę na początku meczu i długo musiała gonić wynik. Wyrównującego gola strzelił mieszkaniec Hankówki Tomasz „Kosa” Kosiba.

 

Komentowanie wyłączone.