Witaj Gościu

Cześć

Cieszę się, że do mnie zajrzałeś. Co to za stronka? Ujrzała światło dzienne latem 2010 r., chyba po prostu z potrzeby pisania. Wrzucam tu teksty przeróżne. Czasem coś urodzi się w danej chwili, to znowu pokażę efekt wielomiesięcznej pracy, gromadzenia różnych informacji, których szukam w książkach, archiwaliach, Internecie… Najczęściej dotyczą historii formacji stojących na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale też dziejów mojej Małej Ojczyzny - miejsca, w którym łączą się trzy rzeki: Wisłoka, Jasiołka i Ropa. To malownicze bardzo, wyjątkowe pod wieloma względami, Jasielskie.

Poziom prac jest różny. Mają one głównie charakter popularyzatorski. Jednak – chciałbym to podkreślić, Szanowny Czytelniku - że moją ambicją jest być jak najbliżej prawdy.

Nie bądź rozczarowany, jeśli okaże się, że linki przekierowujące do innych tekstów nie będą działać. Skorzystaj wtedy z wyszukiwarki,a tekst łatwo znajdziesz. Linki nie działają z tego powodu, że to już trzecia odsłona tego bloga, w innym kawałku internetowej przestrzeni. Poprzednie strony po atakach spamowych musiały być wygaszane.

Ostatnie i polecane

Jeszcze a’ propos wystawy

Serdecznie dziękuję Wszystkim Państwu obecnym na wystawie „Policja dla Polski Niepodległej 1918-1945”. Wasza obecność była dla mnie ogromnym wyróżnieniem i przyniosła mi wielką satysfakcję. Mam nadzieję, że podczas wystąpienia udało mi się zainteresować Państwa nieznanymi szerzej aspektami działalności Policji w Jasielskiem przed laty.

Wielkie słowa uznania dla Pana Kamila Ruszały, który w swoim referacie nie dość, że interesująco przedstawił proces „dochodzenia” do niepodległości, to jeszcze ujawnił nowe istotne informacje na temat sytuacji w naszym mieście i powiecie.

Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia tego projektu. Przede wszystkim zaś osobom, które przekazały swoje materiały do ekspozycji oraz udzielały mi cennych informacji i porad. Chciałbym jeszcze raz wyrazić wdzięczność Dyrekcji oraz Pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Na zdjęciu Kamil Ruszała (foto z www.wirtualnejaslo.pl).

Komentowanie wyłączone.