Witaj Gościu

Cześć

Cieszę się, że do mnie zajrzałeś. Co to za stronka? Ujrzała światło dzienne latem 2010 r., chyba po prostu z potrzeby pisania. Wrzucam tu teksty przeróżne. Czasem coś urodzi się w danej chwili, to znowu pokażę efekt wielomiesięcznej pracy, gromadzenia różnych informacji, których szukam w książkach, archiwaliach, Internecie… Najczęściej dotyczą historii formacji stojących na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale też dziejów mojej Małej Ojczyzny - miejsca, w którym łączą się trzy rzeki: Wisłoka, Jasiołka i Ropa. To malownicze bardzo, wyjątkowe pod wieloma względami, Jasielskie.

Poziom prac jest różny. Mają one głównie charakter popularyzatorski. Jednak – chciałbym to podkreślić, Szanowny Czytelniku - że moją ambicją jest być jak najbliżej prawdy.

Nie bądź rozczarowany, jeśli okaże się, że linki przekierowujące do innych tekstów nie będą działać. Skorzystaj wtedy z wyszukiwarki,a tekst łatwo znajdziesz. Linki nie działają z tego powodu, że to już trzecia odsłona tego bloga, w innym kawałku internetowej przestrzeni. Poprzednie strony po atakach spamowych musiały być wygaszane.

Ostatnie i polecane

Z Hankówki widać Sobniów pod Tatrami

Ostatnie dni to czas dużej przejrzystości powietrza. Wcześnie rano i po zachodzie słońca z osiedla Hankówka – choć to miejsce osadzone bardzo nisko w mieście i w ogóle w Kotlinie Jasielskiej –  można było dojrzeć Tatry. A przecież stąd do najwyższego pasma naszych polskich gór mamy ponad 100 kilometrów. Wczoraj zachód słońca był wyjątkowo efektowny. Tuż po tym jak słońce skryło się za horyzontem wyszedłem na taras i zrobiłem kilka fotografii. Zdobyłem dowód na to, że pobliskie osiedle Sobniów leży pod Tatrami. 

Widać to bardzo wyraźnie po lekkim zbliżeniu. Na pierwszym planie budynki pomiędzy Hankówką a Sobniowem. Nad całym osiedlem góruje kościół p.w. Dobrego Pasterza.

A tu naturalna wielkość. Cała paleta barw niebiańskich nad Jasłem ukrytym w czerni.

I jeszcze trzy zbliżenia. Niebo robiło się złote, siwo-różowe i wreszcie czerwone.

 

Komentowanie wyłączone.