Witaj Gościu

Cześć

Cieszę się, że do mnie zajrzałeś. Co to za stronka? Ujrzała światło dzienne latem 2010 r., chyba po prostu z potrzeby pisania. Wrzucam tu teksty przeróżne. Czasem coś urodzi się w danej chwili, to znowu pokażę efekt wielomiesięcznej pracy, gromadzenia różnych informacji, których szukam w książkach, archiwaliach, Internecie… Najczęściej dotyczą historii formacji stojących na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale też dziejów mojej Małej Ojczyzny - miejsca, w którym łączą się trzy rzeki: Wisłoka, Jasiołka i Ropa. To malownicze bardzo, wyjątkowe pod wieloma względami, Jasielskie.

Poziom prac jest różny. Mają one głównie charakter popularyzatorski. Jednak – chciałbym to podkreślić, Szanowny Czytelniku - że moją ambicją jest być jak najbliżej prawdy.

Nie bądź rozczarowany, jeśli okaże się, że linki przekierowujące do innych tekstów nie będą działać. Skorzystaj wtedy z wyszukiwarki,a tekst łatwo znajdziesz. Linki nie działają z tego powodu, że to już trzecia odsłona tego bloga, w innym kawałku internetowej przestrzeni. Poprzednie strony po atakach spamowych musiały być wygaszane.

Ostatnie i polecane

Jan Małek Honorowym Obywatelem Jasła

Jan Małek, pośmiertnie otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jasła. Radni miejscy jednogłośnie podjęli uchwałę w tej sprawie. Tym samym stało się to co zapowiedział burmistrz w maju ubiegłego roku, podczas pogrzebu tego wielce zasłużonego Jaślanina. Jan Małek całe swoje życie związał z Jasłem i wsią, a następnie osiedlem miejskim, Hankówka.

„Jan Małek może być wzorem dla samorządowców” – takie zdanie padło na sali posiedzeń. Z moich obserwacji i doświadczeń wynika, że jak najbardziej można go tak określać. Wymieniać można wiele atutów tego oddanego miastu i jego mieszkańcom społecznika. Dla mnie zaś takim najbardziej interesującym w nim była wielość zainteresowań.  Od spraw mechaniki w rolnictwie i technik kowalstwa po historię średniowiecza. Nawet pomimo brzemienia wieku, w ostatnich latach życia, była w nim prawdziwie młodzieńcza ciekawość bieżących spraw osiedla.

Na moim blogu znajduje się kilka tekstów dotyczących tego Honorowego Obywatela Miasta Jasła:

Jan Małek wspomina styczeń 1945 roku. mój wywiad z J. Małkiem przeprowadzony kilka tygodni przed jego śmiercią.

Wspomnienie o Janie Małku.

Pożegnaliśmy Jana Małka

 

 

Komentowanie wyłączone.