Witaj Gościu

Cześć

Cieszę się, że do mnie zajrzałeś. Co to za stronka? Ujrzała światło dzienne latem 2010 r., chyba po prostu z potrzeby pisania. Wrzucam tu teksty przeróżne. Czasem coś urodzi się w danej chwili, to znowu pokażę efekt wielomiesięcznej pracy, gromadzenia różnych informacji, których szukam w książkach, archiwaliach, Internecie… Najczęściej dotyczą historii formacji stojących na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale też dziejów mojej Małej Ojczyzny - miejsca, w którym łączą się trzy rzeki: Wisłoka, Jasiołka i Ropa. To malownicze bardzo, wyjątkowe pod wieloma względami, Jasielskie.

Poziom prac jest różny. Mają one głównie charakter popularyzatorski. Jednak – chciałbym to podkreślić, Szanowny Czytelniku - że moją ambicją jest być jak najbliżej prawdy.

Nie bądź rozczarowany, jeśli okaże się, że linki przekierowujące do innych tekstów nie będą działać. Skorzystaj wtedy z wyszukiwarki,a tekst łatwo znajdziesz. Linki nie działają z tego powodu, że to już trzecia odsłona tego bloga, w innym kawałku internetowej przestrzeni. Poprzednie strony po atakach spamowych musiały być wygaszane.

Ostatnie i polecane

Galeria zdjęć z meczu w pięknym jesiennym słońcu

17To sportowe widowisko było pod wieloma względami udane. Przede wszystkim udała się pogoda, dlatego na stadionie przy ul. Rzemieślniczej stawili się przedstawiciele wszystkich generacji z Hankówki i Brzyszczek. Byli też kibice z innych osiedli Jasła. Kiedy starsi obserwowali zmagania piłkarzy, maluchy, nie wciągnięte jeszcze w sport, zaludniły pobliski plac zabaw. Bardzo licznie stawili się kibice gości z Osieka Jasielskiego.  W pięknym słońcu toczyła się walka na boisku. Miejscowi zadbali aby goście wyjechali w najlepszych humorach, dając sobie strzelić parę goli. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z meczu.

Kilka zdań na temat tego piłkarskiego spotkania zamieściłem na stronie klubu. Kliknij tutaj. W biało czarnych strojach wystąpiła drużyna z Osieka Jasielskiego. Zespół gospodarzy – Jasiołki Hankówka-Brzyszczki  – w niebieskich z białymi wypustkami.

1

2

4

5

6

3

7

9

 10

12

11

 13

 16

15

17

19

20

18

22

21

23

25

24

27

28

Komentowanie wyłączone.