Witaj Gościu

Cześć

Cieszę się, że do mnie zajrzałeś. Co to za stronka? Ujrzała światło dzienne latem 2010 r., chyba po prostu z potrzeby pisania. Wrzucam tu teksty przeróżne. Czasem coś urodzi się w danej chwili, to znowu pokażę efekt wielomiesięcznej pracy, gromadzenia różnych informacji, których szukam w książkach, archiwaliach, Internecie… Najczęściej dotyczą historii formacji stojących na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale też dziejów mojej Małej Ojczyzny - miejsca, w którym łączą się trzy rzeki: Wisłoka, Jasiołka i Ropa. To malownicze bardzo, wyjątkowe pod wieloma względami, Jasielskie.

Poziom prac jest różny. Mają one głównie charakter popularyzatorski. Jednak – chciałbym to podkreślić, Szanowny Czytelniku - że moją ambicją jest być jak najbliżej prawdy.

Nie bądź rozczarowany, jeśli okaże się, że linki przekierowujące do innych tekstów nie będą działać. Skorzystaj wtedy z wyszukiwarki,a tekst łatwo znajdziesz. Linki nie działają z tego powodu, że to już trzecia odsłona tego bloga, w innym kawałku internetowej przestrzeni. Poprzednie strony po atakach spamowych musiały być wygaszane.

Ostatnie i polecane

Obejrzyj film o Józefie Lasce – policjancie, żołnierzu Państwa Podziemnego

laska„Józef Laska policjant i żołnierz konspiracji” – film dokumentalny pod takim tytułem wyprodukowała Gryfit TV z Bobowej. Autorem scenariusz jest Michał Kalisz. Bohater filmu to człowiek o wyjątkowym życiorysie. Policjant, który pierwsze lata swojej służby spędził w powiecie jasielskim. W czasie wojny jako funkcjonariusz znienawidzonej „policji granatowej” w Bobowej uratował życie wielu ludzi. Na tym portalu jest krótki tekst o nim w dziale „Biografie Policyjne”. Zachęcam do obejrzenia filmu. 

Aby obejrzeć film kliknij tutaj.

Komentowanie wyłączone.