Witaj Gościu

Cześć

Cieszę się, że do mnie zajrzałeś. Co to za stronka? Ujrzała światło dzienne latem 2010 r., chyba po prostu z potrzeby pisania. Wrzucam tu teksty przeróżne. Czasem coś urodzi się w danej chwili, to znowu pokażę efekt wielomiesięcznej pracy, gromadzenia różnych informacji, których szukam w książkach, archiwaliach, Internecie… Najczęściej dotyczą historii formacji stojących na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale też dziejów mojej Małej Ojczyzny - miejsca, w którym łączą się trzy rzeki: Wisłoka, Jasiołka i Ropa. To malownicze bardzo, wyjątkowe pod wieloma względami, Jasielskie.

Poziom prac jest różny. Mają one głównie charakter popularyzatorski. Jednak – chciałbym to podkreślić, Szanowny Czytelniku - że moją ambicją jest być jak najbliżej prawdy.

Nie bądź rozczarowany, jeśli okaże się, że linki przekierowujące do innych tekstów nie będą działać. Skorzystaj wtedy z wyszukiwarki,a tekst łatwo znajdziesz. Linki nie działają z tego powodu, że to już trzecia odsłona tego bloga, w innym kawałku internetowej przestrzeni. Poprzednie strony po atakach spamowych musiały być wygaszane.

Ostatnie i polecane

Na miejscu katastrofy policjantów i strażaków obrzucono kamieniami

bretignyZ niewiarygodną sceną (scène incroyable) – tak piszą francuskie media – spotkali się policjanci i strażacy na miejscu katastrofy, którą żyje od wczoraj cała Francja. Funkcjonariuszy niosących pomoc ofiarom obrzucono kamieniami!

Wczoraj, po godz. 17 w miejscowości Brétigny-sur-Orge, na linii kolejowej z Paryża na południe, do Limoges, wykoleił się pociąg. Sześć osób zginęło a kilkadziesiąt zostało rannych. Tego rodzaju wydarzenie to duże wyzwanie dla Policji. Miejsce katastrofy obejmuje rozległy teren. Wielu ludzi wymaga pomocy, pracują tu setki ratowników. Nieszczęście przyciąga też mnóstwo gapiów, którzy potrafią bardzo przeszkadzać. Niestety, na miejscu wypadków – z tym często spotykają się policjanci – pojawiają się tzw. „hieny”, które wypatrują okazji do obrabowania ofiar z pieniędzy lub bagażu.

Z relacji Nathalie Michel, policjantki, która wypowiadała się dla prasy wynika, że policjanci pracując na miejscu katastrofy zauważyli zbliżającą się grupę młodych ludzi. Wydawało się im, że pragną oni nieść pomóc ofiarom. Kiedy jednak przybysze zbliżyli się do ciał tragicznie zmarłych, funkcjonariusze  zorientowali się, że ich zamiarem jest nie pomoc ale grabież. Wtedy podjęta została decyzja aby zatrzymać podejrzanych. Młodzi ludzie nie zamierzali jednak rezygnować i obrzucili kamieniami policjantów i strażaków. Policja była zmuszona wezwać posiłki. „To jest niewypowiedziane, potworne” – miała ocenić postawę młodych ludzi Nathalie Michel.

Sprawa jest wyjaśniana. Bezpośrednio po tym zdarzeniu jeden młody człowiek został zatrzymany. Podejrzewa się go o kradzież laptopa.

bretigny2

Korzystałem z informacji opublikowanej na portal Europe 1 pt. Bretigny : des vols sur le lieu de l’accident, autorzy: Thomas Morel, Gaétan Supertino et Guillaume Biet. Zdjęcie z te  strony:  http://www.europe1.fr i http://news.yahoo.com.

Bar Stan, dziękuję Ci za inspirację.

Komentowanie wyłączone.