Witaj Gościu

Cześć

Cieszę się, że do mnie zajrzałeś. Co to za stronka? Ujrzała światło dzienne latem 2010 r., chyba po prostu z potrzeby pisania. Wrzucam tu teksty przeróżne. Czasem coś urodzi się w danej chwili, to znowu pokażę efekt wielomiesięcznej pracy, gromadzenia różnych informacji, których szukam w książkach, archiwaliach, Internecie… Najczęściej dotyczą historii formacji stojących na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale też dziejów mojej Małej Ojczyzny - miejsca, w którym łączą się trzy rzeki: Wisłoka, Jasiołka i Ropa. To malownicze bardzo, wyjątkowe pod wieloma względami, Jasielskie.

Poziom prac jest różny. Mają one głównie charakter popularyzatorski. Jednak – chciałbym to podkreślić, Szanowny Czytelniku - że moją ambicją jest być jak najbliżej prawdy.

Nie bądź rozczarowany, jeśli okaże się, że linki przekierowujące do innych tekstów nie będą działać. Skorzystaj wtedy z wyszukiwarki,a tekst łatwo znajdziesz. Linki nie działają z tego powodu, że to już trzecia odsłona tego bloga, w innym kawałku internetowej przestrzeni. Poprzednie strony po atakach spamowych musiały być wygaszane.

Ostatnie i polecane

O mnie

Motto: „Rób coś, aby cię zawsze diabeł zastał zajętym.” – św. Hieronim

Zapraszam na stronę, która powstała tak jakoś niespodziewanie. (Jej istnienie zaskakuje mnie samego). Powstała, bo Jeden Ktoś powiedział, że kto jeśli nie ja ma zamalowywać te białe plamy? Ktoś Inny, kiedy dotknął tego i się poplamił, że to jakoś klecę, i że ma sens. A Ten Trzeci wreszcie, że jeśli już coś robię, to żebym był na czasie, że po to są blogi, by nie zapełniać makulaturą szuflad, na uciechę molom. A jeśli Ktoś znajdzie na tej stronie coś co go zainteresuje, to będzie mi bardzo miło.

Szczególnie interesują mnie dzieje, jak też dzień dzisiejszy, zakątka, w którym mieszkam. To takie miejsce, w którym spotykają się trzy rzeki: Wisłoka, Ropa i Jasiołka. Mają one swoje źródła na południu, w górach Beskidu.

Tak więc Jasielskie i Beskidy, ale też szerzej – ciekawią mnie wszelkie opowieści z małych, jak też tych większych, ojczyzn. A zwłaszcza sprawy bezpieczeństwa, edukacji i sportu.

Mail: mariuszskiba@o2.pl