Witaj Gościu

Cześć

Cieszę się, że do mnie zajrzałeś. Co to za stronka? Ujrzała światło dzienne latem 2010 r., chyba po prostu z potrzeby pisania. Wrzucam tu teksty przeróżne. Czasem coś urodzi się w danej chwili, to znowu pokażę efekt wielomiesięcznej pracy, gromadzenia różnych informacji, których szukam w książkach, archiwaliach, Internecie… Najczęściej dotyczą historii formacji stojących na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale też dziejów mojej Małej Ojczyzny - miejsca, w którym łączą się trzy rzeki: Wisłoka, Jasiołka i Ropa. To malownicze bardzo, wyjątkowe pod wieloma względami, Jasielskie.

Poziom prac jest różny. Mają one głównie charakter popularyzatorski. Jednak – chciałbym to podkreślić, Szanowny Czytelniku - że moją ambicją jest być jak najbliżej prawdy.

Nie bądź rozczarowany, jeśli okaże się, że linki przekierowujące do innych tekstów nie będą działać. Skorzystaj wtedy z wyszukiwarki,a tekst łatwo znajdziesz. Linki nie działają z tego powodu, że to już trzecia odsłona tego bloga, w innym kawałku internetowej przestrzeni. Poprzednie strony po atakach spamowych musiały być wygaszane.

Ostatnie i polecane

Z przymrużeniem oka: „Niebieski parasol”

parasol3Pojawia się niekiedy zarzut, że służby o bezpieczeństwo niektórych starają się bardziej. Zapraszam do obejrzenia fotografii, którą zrobiłem niedawno podczas jednego z meczów. Uchwyciłem scenkę, która stanowi dowód na to, że rzeczywiście są ludzie, o których mundurowi troszczą się w sposób wyjątkowy. Zdjęcie zatytułowałem  „niebieski parasol”. Jak widać dżentelmen z parasolem był w tym dniu najlepiej chronionym przez Policję człowiekiem w województwie. 😎

Oto ta fotografia:

parasol

Komentowanie wyłączone.