Witaj Gościu

Cześć

Cieszę się, że do mnie zajrzałeś. Co to za stronka? Ujrzała światło dzienne latem 2010 r., chyba po prostu z potrzeby pisania. Wrzucam tu teksty przeróżne. Czasem coś urodzi się w danej chwili, to znowu pokażę efekt wielomiesięcznej pracy, gromadzenia różnych informacji, których szukam w książkach, archiwaliach, Internecie… Najczęściej dotyczą historii formacji stojących na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale też dziejów mojej Małej Ojczyzny - miejsca, w którym łączą się trzy rzeki: Wisłoka, Jasiołka i Ropa. To malownicze bardzo, wyjątkowe pod wieloma względami, Jasielskie.

Poziom prac jest różny. Mają one głównie charakter popularyzatorski. Jednak – chciałbym to podkreślić, Szanowny Czytelniku - że moją ambicją jest być jak najbliżej prawdy.

Nie bądź rozczarowany, jeśli okaże się, że linki przekierowujące do innych tekstów nie będą działać. Skorzystaj wtedy z wyszukiwarki,a tekst łatwo znajdziesz. Linki nie działają z tego powodu, że to już trzecia odsłona tego bloga, w innym kawałku internetowej przestrzeni. Poprzednie strony po atakach spamowych musiały być wygaszane.

Ostatnie i polecane

Przestroga dla policyjnych narciarzy

ski1Zrobiła się wreszcie prawdziwa zima. Na stoki ruszyły policyjne patrole aby strzec amatorów białego szaleństwa, głównie przed szaleństwem ich własnym. Służba w tych miejscach wiąże się z licznymi niebezpieczeństwami. Ale nie tylko groźna aura, pijani  narciarze, lawiny czy niedźwiedzie. Przed wojną – kiedy policja miała chyba większy dystans do siebie niż dziś – następującej treści przestrogę zamieszczono w resortowym pisemku. 🙂


Tytuł: Bodajto, służba na nartach

Od siebie dodam jeszcze aby podczas tego rodzaju akcji ratunkowych nie zapominać nie  tylko o służbowych nartach i kijkach ale zwłaszcza o karabinie.

ski1

ski2

ski3

Źródło: Tygodnik „Na Posterunku” nr 6 z 1935 r. (chyba).

 

1 comment to Przestroga dla policyjnych narciarzy

  • mariusz

    Pani Iwona Franuszkiewicz Sili
    Mój adres: poczta@skibamariusz.pl.

    Dotyczy:Prosze o kontakt, szukam dziejow dziadka Wojciecha Laskawskiego, ktory w 1934 byl policjantem w Bieczu. Gratuluje sukcesow w poszukiwaniach. Pozdrawiam