Witaj Gościu

Cześć

Cieszę się, że do mnie zajrzałeś. Co to za stronka? Ujrzała światło dzienne latem 2010 r., chyba po prostu z potrzeby pisania. Wrzucam tu teksty przeróżne. Czasem coś urodzi się w danej chwili, to znowu pokażę efekt wielomiesięcznej pracy, gromadzenia różnych informacji, których szukam w książkach, archiwaliach, Internecie… Najczęściej dotyczą historii formacji stojących na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale też dziejów mojej Małej Ojczyzny - miejsca, w którym łączą się trzy rzeki: Wisłoka, Jasiołka i Ropa. To malownicze bardzo, wyjątkowe pod wieloma względami, Jasielskie.

Poziom prac jest różny. Mają one głównie charakter popularyzatorski. Jednak – chciałbym to podkreślić, Szanowny Czytelniku - że moją ambicją jest być jak najbliżej prawdy.

Nie bądź rozczarowany, jeśli okaże się, że linki przekierowujące do innych tekstów nie będą działać. Skorzystaj wtedy z wyszukiwarki,a tekst łatwo znajdziesz. Linki nie działają z tego powodu, że to już trzecia odsłona tego bloga, w innym kawałku internetowej przestrzeni. Poprzednie strony po atakach spamowych musiały być wygaszane.

Ostatnie i polecane

Derby Jasła w Hankówce. Jasiołka-Czarni 3:3

Bardzo interesujący mecz – i trzymający w napięciu do ostatnich chwil – obejrzeli kibice, którzy po południu przyszli na stadion na osiedlu Hankówka. Dziś rozegrane zostały derby Jasła. Jasiołka Hankówka-Brzyszczki zmierzyła się z drugim zespołem Czarnych Jasło. Padło aż 6 bramek. Pierwszą strzelili gospodarze już  w pierwszej minucie, ostatnią Czarni, tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Drużyny podzieliły się punktami.  Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego meczu.

Drużyna Jasiołki Hankówka-Brzyszczki wystąpiła w niebieskich strojach. Czarni zaprezentowali się na … biało.

Moja relację z tego meczu przeczytasz na stronie klubu. Kliknij tutaj.

Komentowanie wyłączone.