Witaj Gościu

Cześć

Cieszę się, że do mnie zajrzałeś. Co to za stronka? Ujrzała światło dzienne latem 2010 r., chyba po prostu z potrzeby pisania. Wrzucam tu teksty przeróżne. Czasem coś urodzi się w danej chwili, to znowu pokażę efekt wielomiesięcznej pracy, gromadzenia różnych informacji, których szukam w książkach, archiwaliach, Internecie… Najczęściej dotyczą historii formacji stojących na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale też dziejów mojej Małej Ojczyzny - miejsca, w którym łączą się trzy rzeki: Wisłoka, Jasiołka i Ropa. To malownicze bardzo, wyjątkowe pod wieloma względami, Jasielskie.

Poziom prac jest różny. Mają one głównie charakter popularyzatorski. Jednak – chciałbym to podkreślić, Szanowny Czytelniku - że moją ambicją jest być jak najbliżej prawdy.

Nie bądź rozczarowany, jeśli okaże się, że linki przekierowujące do innych tekstów nie będą działać. Skorzystaj wtedy z wyszukiwarki,a tekst łatwo znajdziesz. Linki nie działają z tego powodu, że to już trzecia odsłona tego bloga, w innym kawałku internetowej przestrzeni. Poprzednie strony po atakach spamowych musiały być wygaszane.

Ostatnie i polecane

Błyskotliwe zwycięstwo w finale sezonu

Pięć goli strzeliła nasza drużyna w ostatnim meczu! Grając na wyjeździe wysoko, 5:1, pokonała swoją imienniczkę Jasiołkę Świerzowa. Spotkanie było bardzo emocjonujące, co kilka minut dochodziło do sytuacji podbramkowych. Każda z drużyn oddała ponad 20 groźnych strzałów na bramkę przeciwnika! Nasi zawodnicy byli jednak zdecydowanie bardziej skuteczni. Można rzec, że o dziwo Jasiołka pod Jasłem płynęła zdecydowanie bardziej wartkim nurtem niż ta w górnym biegu. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego widowiska.

Drużyna Jasiołki Hankówka-Brzyszczki wystąpiła w żółto-czarnych strojach. Relację z tego meczu przeczytasz na stronie naszego klubu. Kliknij tutaj.

Komentowanie wyłączone.