Witaj Gościu

Cześć

Cieszę się, że do mnie zajrzałeś. Co to za stronka? Ujrzała światło dzienne latem 2010 r., chyba po prostu z potrzeby pisania. Wrzucam tu teksty przeróżne. Czasem coś urodzi się w danej chwili, to znowu pokażę efekt wielomiesięcznej pracy, gromadzenia różnych informacji, których szukam w książkach, archiwaliach, Internecie… Najczęściej dotyczą historii formacji stojących na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale też dziejów mojej Małej Ojczyzny - miejsca, w którym łączą się trzy rzeki: Wisłoka, Jasiołka i Ropa. To malownicze bardzo, wyjątkowe pod wieloma względami, Jasielskie.

Poziom prac jest różny. Mają one głównie charakter popularyzatorski. Jednak – chciałbym to podkreślić, Szanowny Czytelniku - że moją ambicją jest być jak najbliżej prawdy.

Nie bądź rozczarowany, jeśli okaże się, że linki przekierowujące do innych tekstów nie będą działać. Skorzystaj wtedy z wyszukiwarki,a tekst łatwo znajdziesz. Linki nie działają z tego powodu, że to już trzecia odsłona tego bloga, w innym kawałku internetowej przestrzeni. Poprzednie strony po atakach spamowych musiały być wygaszane.

Ostatnie i polecane

Zmarł nestor policjantów

Zmarł Ryszard Klachacz zwany nestorem śląskiej Policji. Do służby w Policji Województwa Śląskiego (Śląsk cieszył się przed wojną autonomią) wstąpił w 1938 r. Przeżył 97 lat, a – można powiedzieć – w czasie wojny miał sporo szczęścia. Dostał się do sowieckiej niewoli ale udało mu się uciec z pociągu, którym NKWD przewoziło policjantów, jak się później okazało – w drodze na rozstrzelanie.

 

Obszerny artykuł na ten temat opublikował portal Polskalokalna.pl. Kliknij tutaj.

Zdjęcie z portalu Katowice.gazeta.pl .

Komentowanie wyłączone.