Witaj Gościu

Cześć

Cieszę się, że do mnie zajrzałeś. Co to za stronka? Ujrzała światło dzienne latem 2010 r., chyba po prostu z potrzeby pisania. Wrzucam tu teksty przeróżne. Czasem coś urodzi się w danej chwili, to znowu pokażę efekt wielomiesięcznej pracy, gromadzenia różnych informacji, których szukam w książkach, archiwaliach, Internecie… Najczęściej dotyczą historii formacji stojących na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale też dziejów mojej Małej Ojczyzny - miejsca, w którym łączą się trzy rzeki: Wisłoka, Jasiołka i Ropa. To malownicze bardzo, wyjątkowe pod wieloma względami, Jasielskie.

Poziom prac jest różny. Mają one głównie charakter popularyzatorski. Jednak – chciałbym to podkreślić, Szanowny Czytelniku - że moją ambicją jest być jak najbliżej prawdy.

Nie bądź rozczarowany, jeśli okaże się, że linki przekierowujące do innych tekstów nie będą działać. Skorzystaj wtedy z wyszukiwarki,a tekst łatwo znajdziesz. Linki nie działają z tego powodu, że to już trzecia odsłona tego bloga, w innym kawałku internetowej przestrzeni. Poprzednie strony po atakach spamowych musiały być wygaszane.

Ostatnie i polecane

Film o przedwojennej policji

Niedawno policjanci obchodzili swoje święto. 24 lipca ustanowiono Dniem Święta Policji w latach 90. XX wieku, na pamiątkę powstania Policji Państwowej II Rzeczypospolitej. Zapraszam do obejrzenia filmu o formacji, do tradycji której odwołuje się współcześnie polska Policja. Okazuje się, że zachowały się materiały filmowe sprzed II wojny światowej.

Ten obraz pochodzi z Filmoteki Narodowej. Przedstawia popisy wyszkolenia funkcjonariuszy PP oraz sceny ze służby na ulicach miasta. Tłem dla tego wyjątkowego filmu jest muzyka „z epoki” – „Tango dla ciebie” śpiewa Adam Aston.

Zachęcam do obejrzenia. Oto link do tego materiału na youtube.pl, kliknij tutaj .

Komentowanie wyłączone.