Witaj Gościu

Cześć

Cieszę się, że do mnie zajrzałeś. Co to za stronka? Ujrzała światło dzienne latem 2010 r., chyba po prostu z potrzeby pisania. Wrzucam tu teksty przeróżne. Czasem coś urodzi się w danej chwili, to znowu pokażę efekt wielomiesięcznej pracy, gromadzenia różnych informacji, których szukam w książkach, archiwaliach, Internecie… Najczęściej dotyczą historii formacji stojących na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale też dziejów mojej Małej Ojczyzny - miejsca, w którym łączą się trzy rzeki: Wisłoka, Jasiołka i Ropa. To malownicze bardzo, wyjątkowe pod wieloma względami, Jasielskie.

Poziom prac jest różny. Mają one głównie charakter popularyzatorski. Jednak – chciałbym to podkreślić, Szanowny Czytelniku - że moją ambicją jest być jak najbliżej prawdy.

Nie bądź rozczarowany, jeśli okaże się, że linki przekierowujące do innych tekstów nie będą działać. Skorzystaj wtedy z wyszukiwarki,a tekst łatwo znajdziesz. Linki nie działają z tego powodu, że to już trzecia odsłona tego bloga, w innym kawałku internetowej przestrzeni. Poprzednie strony po atakach spamowych musiały być wygaszane.

Ostatnie i polecane

Zyndram z Maszkowic w „Nowinach”

W „Nowinach” pojawił się tekst dotyczący jasielskiego starosty Zyndrama z Maszkowic herbu słońce. Od miesięcy toczy się dyskusja na temat tego jegomościa. Zyndram ma swoją ulicę w mieście. Jest też pomysł, aby – tej jednej z czołowych postaci rycerstwa polskiego XIV i XV wieku- ufundować pomnik.

Tutaj znajdziesz tekst. Zyndram z Maszkowic.

A tutaj tekst z tego bloga na temat sztuki teatralnej poświęconej Zyndramowi, pióra Bogusława Masteja z Jasła.  Ballada o rycerzu Zyndramie.

Zdjęcie ze strony regiopedia.pl

Komentowanie wyłączone.