Witaj Gościu

Cześć

Cieszę się, że do mnie zajrzałeś. Co to za stronka? Ujrzała światło dzienne latem 2010 r., chyba po prostu z potrzeby pisania. Wrzucam tu teksty przeróżne. Czasem coś urodzi się w danej chwili, to znowu pokażę efekt wielomiesięcznej pracy, gromadzenia różnych informacji, których szukam w książkach, archiwaliach, Internecie… Najczęściej dotyczą historii formacji stojących na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale też dziejów mojej Małej Ojczyzny - miejsca, w którym łączą się trzy rzeki: Wisłoka, Jasiołka i Ropa. To malownicze bardzo, wyjątkowe pod wieloma względami, Jasielskie.

Poziom prac jest różny. Mają one głównie charakter popularyzatorski. Jednak – chciałbym to podkreślić, Szanowny Czytelniku - że moją ambicją jest być jak najbliżej prawdy.

Nie bądź rozczarowany, jeśli okaże się, że linki przekierowujące do innych tekstów nie będą działać. Skorzystaj wtedy z wyszukiwarki,a tekst łatwo znajdziesz. Linki nie działają z tego powodu, że to już trzecia odsłona tego bloga, w innym kawałku internetowej przestrzeni. Poprzednie strony po atakach spamowych musiały być wygaszane.

Ostatnie i polecane

Sezon był udany

Wywiad z Krzysztofem Kudłaczem prezesem Międzyosiedlowego Klubu Sportowego „Jasiołka Hankówka-Brzyszczki”. Rozmawiamy o problemach klubu, inwestycjach, które ostatnio poczyniono na stadionie przy ul. Rzemieślniczej oraz planach na przyszłość.

MS: „Jasiołka” zakończyła rozgrywki. Jak oceniasz osiągnięcia klubu w tym sezonie?

Krzysztof Kudłacz: Jest dobrze zarówno od strony sportowej jak i organizacyjnej. Przy problemach kadrowych, jakie nas spotkały, osiągnięcie pozycji w środku tabeli jest wynikiem dobrym. Kilku zawodników wyjechało do pracy na zachód, kilku studiuje i nie wraca na weekendy. Mimo to drużyna zdołała się skonsolidować i zagrać kilka bardzo dobrych meczów, mimo przykrej porażki w ostatnim, w niedzielę, sezon z pewnością uznać trzeba za udany.

MS: Obiekt „Jasiołki” przy Rzemieślniczej ostatnio trochę się zmienił…

KK: Nasz stadion jest coraz lepiej przystosowany do swej roli. Właśnie zakończono prace przy ogrodzeniu. Zainstalowano brakujące 230 m ogrodzenia i wreszcie nasz obiekt jest zamknięty. Jest też nowa brama wjazdowa, a wkrótce przy ulicy będą wygodne parkingi. To wszystko służyć będzie bezpieczeństwu. Ponadto, za bramkami zostały zamontowane piłko chwyty. Przypomnę, jeszcze, że mamy szatnię o dobrym standardzie. Takimi warunkami nie dysponują nawet zespoły z wyższych klas rozgrywkowych.

MS: Skąd te inwestycje, z czego utrzymuje się klub?

KK: Zostały one wykonane z budżetu miasta. Na naszą bieżącą działalność mamy bardzo skromny budżet, o wiele mniejszy niż większość klubów B-klasowych. Podstawową działalność zapewnia wsparcie Urzędu Miasta. Jednak aby istnieć musimy mieć dodatkowe wsparcie. W zasadzie funkcjonujemy dzięki pomocy kilku jasielskich przedsiębiorstw i naszych kibiców. Chciałbym tu podziękować tym, którzy nas wspierają, są to: Karpacki Oddział Obrotu Gazem Gazownia Jasielska, Karpacka Spółka Gazownicza Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle, Tek-Pud Jasło, Jamix, Jafar, PPNiG Jasło oraz Urząd Miasta Jasła i Starostwo Jasielskie.

MS: Jakie są plany klubu na przyszłość?

KK: Na wiosnę chcemy utrzymać bezpieczną pozycję, w tym czasie „zgrać zespół”, aby w kolejnym sezonie już powalczyć o wyższe cele. Mamy kilku młodych zawodników, którzy już są filarami zespołu, mają duży potencjał. Muszą jednak jeszcze trochę meczów rozegrać i nauczyć się brać odpowiedzialność za grę. Przyjęlibyśmy też nowych zawodników. Chciałbym tu zaznaczyć, że klub prowadzi treningi i są one otwarte dla chętnych. Jeśli ktoś chciałby sprawdzić swoje umiejętności, wcześniej grał w jakimś klubie i znowu chce grać, to może to być dla niego propozycja. Liczymy też, że wraz z dobrą grą coraz więcej będzie kibiców „Jasiołki”. Tu mecze też są bardzo ciekawe, a wstęp jest bezpłatny.
Międzyosiedlowy Klub Sportowy „Jasiołka Hankówka-Brzyszczki” powstał przed trzema laty w wyniku połączenia „Jasiołki Hankówka” i „LZS Brzyszczki”. Drużyna „Jasiołki” uczestniczy w rozgrywkach klasy B. Po rundzie jesiennej zajmuje 7 miejsce w tabeli .

M.Skiba

Tekst ukazał się na portalu powiatu jasielskiego Wirtualne Jasło 11 listopada 2010 r.

Komentowanie wyłączone.